Začínáme čipovat nádoby na směsný odpad

Dle plánovaného harmonogramu začínají Technické služby obce Vestec, s.r.o. s čipováním nádob na směsný odpad z domácností. Svozy začnou od 1.7.2015.

Každá nádoba bude opatřena odolným čipem a samolepou s čárovým kódem. Tyto údaje zajistí jasnou identifikaci nádoby díky níž je možné po zvážení přesně evidovat jednotlivé váhy odpadu konkrétního svozu. Tyto váhy se budou průběžně sčítat v databázi, která poslouží pro celoroční vyúčtování. Čip mimo jiné zajistí díky informacím o GPS souřadnicích, zdali je nádoba na obvyklíém místě, nebo zda-li má majitel zaplacené poplatky za odpady. Čipy budou označeny také nádoby u bytových domů.

Pro rok 2015 je cílem ustálení systému svozu s vážením, od roku 2016 bude již zaveden konkrétní vážený svoz pro jednotlivé domácnosti, který by měl být motivační.

 

Mohlo by vás zajímat...

3 Responses

 1. Otakar Janata napsal:

  Popelnice lidé obvykle dávají na ulici večer před svozem. Jak bude možno zlomyslným lidem zabránit, aby svůj odpad v noci nepřendali ze své popelnice do cizí?
  Děkuji za odpověď.

  • Vaclav Drahos napsal:

   Dobrý den,

   toto bude stejné jako doposud ochránit to samozřejmě nelze. Věřím, že těchto extrémů bude minimálně. U velkých kontejnerů se zvažují zámečky, neboť dochází k jejich zneužívání projíždějícími návštěvníky a to nejen v den svozů.

   Hezký den
   Václav Drahoš
   jednatel

 1. 20. 5. 2015

  […] Začínáme čipovat nádoby na směsný odpad […]

Napsat komentář